Ürünlerimizde bulunan Amino asitler bitkilerde direkt olarak saçak kök oluşumunu arttırır. Bitkilerin hızlı, sağlıklı ve gür gelişmesini sağlar. Çiçeklenmenin düzgün, meyve sayısı ve kalitesinin yüksek olmasını teşvik eder. Birlikte kullanıldığı besin maddelerinin bitkiler tarafından daha hızlı kullanılmasını sağlar.

Bitkiyi her türlü olumsuz koşullarda rahatlatacak ve toparlanmasını hızlandıracak yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır. Bitkiler, aşırı sıcak ve soğuk dönemlerde ihtiyaç duydukları aminoasidi yeterince salgılayamaz. Bu koşullarda bitki aniden strese girer. Bu nedenle bitkiyi stresten çıkarmak ve normal gelişimini devam ettirebilmesi için gerekli bir kaynaktır.

Yüksek sıcaklık, düşük nem, Don, Böcek zararı, Dolu zararı, Sel gibi, ürün kalitesini ve miktarını azaltan, bitki metabolizmasını üzerinde olumsuz bir etkiye sahip stres koşullarına karşı dirençli kılar. Stres koşulları oluşmadan önce, oluşurken ve sonrasında uygulanması ile bitkilerin stres fizyolojisinde ki sorunları önlenir ve iyileştirme etkisi vardır.

Ürünlerimiz, içerisinde tamamı kullanılır formda 20 çeşit Amino asit barındır. Kalitesi ve uygun dağılımıyla bu L tipi aminoasitler derhal bitkiye nüfuz ederek kendinden beklenen görevleri yerine getirir.