TARIM İLAÇLARININ
ETKİNLİĞİNİ ARTTIRAN ÜRÜN

Kitosan Broşürü İndirmek İçin Tıklayınız

Türkiye'de İlk ve Tek ve Milli Kitin&Kitosan Üreticisinden

BIO POLİMER TEKNOLOJİSİ

Biyopolimer Etkinlik Arttırıcı Yayıcı Yapıştırıcı

Kitosanın sıvı formudur. Tarım ilaçlarının etkinliğinin artırılmasında kullanılır. Çok güçlü bir şelat maddesidir. Kullanılan ilaç ve gübrelerin yaprak yüzeyinde homojen bir şekilde yayılmasını sağlar; böylece gübre alımı sırasında herhangi bir yanma veya besin birikimi oluşmaz. Toprakta bulunan ve damlamadan kullanılan gübrelerin alımını kolaylaştırır. Toksit değildir ,güvenlidir . Kalıntı bırakmaz .

KULLANIM ŞEKLİ :
Tüm tarımsal ilaç ve gübrelerle karışabilir. 100 cc/ 100 L (Pulverizatör ile )
Damla Sulamadan Damlamalarda 2 L / dekar

Nano teknolojiyle üretilen kitosanın sıvı formudur. Patojenik mikroorganizmaları kontrol eder ve aynı zamanda peroksidiaz aktivitesini yükselterek (bitki savunma sisteminin öncül enzimi )savunma mekanizmasını arttırır. Ürünün çift yönlü çalışmasını sağlar .

AVANTAJLARI VE FAYDALARI

İçeriğinde bulunan Kitosan hastalık direncini arttıran en önemli polisakkarittir. Mikroorganizmaların DNA'sına bağlanarak , mRNA ve protein sentezini inhibe eder.

Toksit değildir ,güvenlidir . Kalıntı bırakmaz .

Koruyucu ve tedavi edicidir . Zarar görmüş bitkilerde iyileştirme etkisi vardır .

PH inhibütörüdür. Sert suların PH'sını ayarlar .

Zirai mücadelede ilaçların etkisini arttırarak özellikle ilaçlara bağışıklık kazanmış fungus, bakteri ve zararlıları yok eder .

Çok güçlü bir şelat maddesidir. Kullanılan ilaç ve gübrelerin yaprak yüzeyinde homojen bir şekilde yayılmasını sağlar; böylece gübre alımı sırasında herhangi bir yanma veya besin birikimi oluşmaz.

Toprakta bulunan ve damlamadan kullanılan gübrelerin alımını kolaylaştırır.

Hasat sonrasında küf türlerinin oluşturdukları aflatoksin, okratoksin ,trikotesen ,zearalenon ,patalin , famonisin gibi metabolitlerin oluşmasını engeller ve çok büyük ürün kayıplarını engellemiş olur .